Wyświetlono rezultaty 81-84 z 100.
2013-02-23

Witajcie!
W poprzednim poście zapowiadałam, że planuję wykonać portret Bilbo Bagginsa [postaci z książki J.R.R.Tolkiena "Hobbit"] nietypowym medium: kawą. Udało się :) Siedziałam nad tym malunkiem od rana do wieczora w zeszłą sobotę i przeszłam wszystkie możliwe zmiany nastroju: od radości poprzez zobojętnienie do frustracji. Na dodatek zamiast przyjemnego, pobudzającego zapachu, musiałam znosić woń przeterminowanej rozpuszczalnej kawy :D Przetestowałam różne rodzaje i zanim okazało się, że rozpuszczalną maluje się najlepiej, zdążyłam opróżnić połowę domowego zapasu kofeiny :) Zdjęcie po prawej jest na to dowodem. Mówiąc szczerze, malowanie kawą wydaje się dla mnie trudniejsze, niż akwarelami. Co skłoniło mnie do sięgnięcia po kawę? Konkurs ogłoszony na Deviantarcie. Pomyślałam, że to może być niezła zabawa i okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w tej nowej dla mnie technice. Może kiedyś jeszcze spróbuję, ale na razie wracam do ukochanych ołówków :) Pozdrawiam serdecznie!

2013-02-13

Wow, minęły niemal 2 miesiące, odkąd aktualizowałam po raz ostatni tę stronę... Niestety ze względu na sesję egzaminacyjną nie miałam wolnego czasu, który mogłabym poświęcić na rysowanie. Na szczęście wszystkie egzaminy są już za mną i mogłam w zeszły weekend wreszcie dokończyć duży projekt, nad którym pracowałam od lipca i o którym wielokrotnie wspominałam. Przedstawia on wokalistów, leaderów zespołów rockowych, z których każdy na pewnym etapie mojego życia był moim ulubionym. Uwielbiam ich głosy i muzykę, którą tworzą z resztą kapeli :) Rysunek został wykonany na podstawie fotomontażu - ci panowie nigdy nie usiedli i nie usiądą razem na jednej kanapie. Przede wszystkim nie mógłby zrobić tego muzyk pierwszy z lewej w górnym rzędzie - zmarły wokalista Nirvany, Kurt Cobain. Reszta mężczyzn to: Chad Kroeger [Nickelback], Anthony Kiedis [Red Hot Chili Peppers], Ben Kowalewicz [Billy Talent]. Dolny rząd: Sully Erna [Godsmack], Brian Molko [Placebo], Shaun Morgan [Seether], Jared Leto [30 Seconds To Mars].

Co teraz? Obecnie uległam fascynacji filmem "Hobbit: Niezwykła podróż". Jestem fanką twórczości J.R.R.Tolkiena i filmowych ekranizacji jego dzieł w reżyserii P.Jacksona. Moje pierwsze "poważne" rysunki przedstawiały aktorów/postaci z filmu "Harry Potter" i właśnie... z "Władcy Pierścieni" [do sprawdzenia w tej galerii :)]. Pamiętam, jak czytałam "Hobbita" jeszcze w czasach gimnazjalnych [kiedy to było! :))]. Teraz zakochałam się w ekranizacji tej książki i postanowiłam stworzyć kilka portretów postaci. Na pierwszy ogień pójdzie sam Bilbo Baggins, główny bohater, a jego wizerunek będzie moim zgłoszeniem na "kawowy" konkurs na Deviantarcie. Tak, tak, będę malować kawą! :) Zaczęłam też rysować jednego z krasnoludów, Kiliego - portret ten będzie podstawą do tutoriala "Jak rysować falowane włosy" na moim blogu.

Aha! Jeszcze jedna informacja: portret Liv Tyler, który wystawiłam na aukcję charytatywną WOŚP, został sprzedany :) Po raz pierwszy wystawiłam na licytację swoją pracę i zapewne nie ostatni :) To chyba wszystko. Do zobaczenia wkrótce :)

2012-12-29

Witam wszystkich po świętach, mam nadzieję, że to był dla Was czas błogiego lenistwa i obżartstwa :) Ja spędziłam te dni standardowo, tak samo od 5 lat: nadrabiając zaległości na studiach i rysując. Projekt 8 ulubionych wokalistów jest już na ukończeniu - bardzo chciałabym zaprezentować efekt końcowy jeszcze w tym roku :D

A teraz meritum mojego dzisiejszego wpisu: jakiś czas temu zdecydowałam się wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, wystawiając jedną z moich nowszych prac. W tym roku wykonałam wiele zleceń, więc nie miałam specjalnie dużego wyboru z tych rysunków, które pozostały u mnie. Ostatecznie wybór padł na portret Liv Tyler. Bardzo, bardzo gorąco zachęcam do licytacji! :) Pieniądze z aukcji zostaną przekazane na ratowanie życia dzieci i zapewnienie godnej opieki medycznej dla seniorów. Pomóżcie potrzebującym!

[kliknij w rysunek, by przenieść się na stronę aukcji]

Wkrótce ogłoszę kolejne aukcje charytatywne moich prac, tym razem na inny cel :) Pozdrawiam!

 

2012-12-24

Drodzy przypadkowi goście i stali czytelnicy mojej strony, chciałabym życzyć Wam Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! :) W tym szczególnym czasie niech nie zabraknie Wam optymizmu, spokoju, wszelkiej pomyślności oraz ciepłej, rodzinnej atmofsery przy suto zastawionym stole. Oby przyszły rok obfitował w szczęście i spełnione marzenia, zarówno te małe, pozornie niestotne, jak i te największe. Wszystkiego najlepszego życzy
Dominika :)